2014/12/23

Blogger Dikey Açılır Menü Çubuğu Eklentisi

Blogger, Ana sayfanızda statik sayfalar, açılır dikey menü ve sosyal paylaşım site linklerini kullanıp istediğiniz gibi özelleştirme yapabileceğiniz sabit ve dikey açılır menü çubuk eklentisi. Yakın bir zamana kadar yeni bir blog açmadı iseniz şu anda açılan yeni bloglarda açılır menü çubuğunun çalışmadığını fark edebilirsiniz. Bir test blogunuz varsa hemen deneme yaparak bu durumu inceleyin. Eski kurulan bloglarda sorun olmayan bu durum, yeni bloglar için maalesef çalışmıyor. Birkaç gündür yeni açtığım bloglarda yaptığım araçtırma sonuçları bunlar ilede sınırlı kalmıyor. 

Blogger şablon kodlarında henüz araştırmasını yapamadığım, blogger geliştiriciler tarafından bazı farklı kodlarında eklendiğini gördüm. Ayrıca sidebar başlık ismi ve alt bağlantı ismi altında eskiden yatay kesme renkli sekme çizgisi yoktu. Ancak artık bu eklentide temalar arasında farklılık göstersede şu anda var. Şablon özelleştir → Yayın arka planı → çerçeve rengi temanızda varsa kontrol edin. İstediğiniz herhangi bir rengi sidebar, footer alt bilgi gadget isimlerinin altında düz ince bir çizgi olarak gösterebiliyorsunuz. Biraz sonra demo olarak vereceğim test blogu bu anlatılanlar için güzel bir örnek olabilir.

Durum böyle olunca, ne yapılabilir düşüncesi ile açılır menü çubuğunu bende farklı şekilde çalıştırmayı düşündüm. Blog temanızı değiştirdiğinizde sizde aynı sorunu yaşayacağınızı hatırlatmak isterim. Yapacağımız işlem sonucu blog yerleşim görüntüsünde birkaç nokta görülüyor. Ancak sorun yapılacak bir işlem değil. Bizim için önemli olan, eklentinin duyarlı ve çalışır olması önemlidir. Blogunuza açılır menü çubuğu eklemeye hazırsanız aşağıda anlatılanları takip edebilirsiniz... Yazının Devamını Oku